Kalkulatory 0

Wybór kalkulatorów jest bardzo duży. Od tych najprostszych, mieszczących się w kieszeni, aż do inżynierskich, pozwalających wykonywać wiele skomplikowanych obliczeń. Najpopularniejszy podział kalkulatorów obejmuje trzy kategorie...

 

1. Kalkulatory kieszonkowe - kalkulatory niewielkich rozmiarów, o prostej budowie. Pozwalają wykonywać nieskomplikowane, codzienne obliczenia. Przydatne w domu, w szkole oraz w pracy, gdy nie wymaga się zaawansowanych działań matematycznych.

2. Kalkulatory naukowe - kalkulatory bardziej rozbudowane, z większą liczbą funkcji, pozwalające wykonywać bardziej skomplikowane obliczenia. Przydatne w szkole, na studiach oraz w miejscach pracy.

3. Kalkulatory inżynierskie - kalkulatory najbardziej rozbudowane, przeznaczone do wykonywania skomplikowanych obliczeń. Mają zastosowanie na studiach matematycznych oraz w miejscach pracy, gdzie wykonuje się zaawansowane rachunki. Charakterystyczny dla kalkulatorów inżynierskich jest brak klawisza "=".

Istnieje jeszcze jeden podział kalkulatorów, dotyczący jednak tylko kalkulatorów specjalistycznych. Wśród nich wyróżniamy:

- kalkulatory programowalne - te modele mają funkcję zapisu programu do wykonywania obliczeń,

- kalkulatory specjalizowane - przeznaczone do wykonywania obliczeń w konkretnych dziedzinach, na przykład w zakresie finansów lub budownictwa,

- kalkulatory graficzne - te modele są wyposażone w duży wyświetlacz, na którym widać wykres obliczanych funkcji.

Oprócz funkcjonalności kalkulatory różnią się kształtem, rozmiarem i kolorem. Aby kalkulator w pełni spełniał nasze oczekiwania, przed zakupem powinniśmy zadać sobie pytanie, jak bardzo zaawansowanego urządzenia potrzebujemy oraz, co również bardzo ważne, jaki rozmiar kalkulatora umożliwi nam jego komfortową i szybką obsługę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl