Tusze i tonery - oryginały czy zamienniki? 0

Wielu z Państwa z pewnością zadaje sobie pytanie, jakie materiały eksploatacyjne wybrać do urządzeń biurowych czy domowych. Zamienniki kuszą niskimi cenami, zaś używanie oryginalnych materiałów zapewnia gwarancję producenta na sprzęt.

Co więc wybrać: oryginały czy zamienniki?

 

Polecamy wybór zamienników. Należy zdać sobie sprawę, że nie bez powodu producenci oferują dziś sprzęt w tak korzystnych cenach, jednocześnie uzależniając jego gwarancję od używania oryginalnych tuszy czy tonerów. Zamienne materiały eksploatacyjne nie różnią się od oryginalnych co do jakości wydruku (często są również bardziej wydajne) - różni je natomiast cena. Producenci bowiem zarabiają nie tyle na sprzęcie, co na jego eksploatacji, a więc na tonerach i tuszach.

Nie należy obawiać się użytkowania zamienników, ponieważ nie różnią się od tuszy czy tonerów oryginalnych - ich budowa nie jest dla producentów materiałów zamiennych żadną tajemnicą. Jakość wydruku, także laserowego i kolorowego nie różni się w obu przypadkach. Warto jednak wybierać zamienniki w 100% nowe, a niekoniecznie te przesypywane. 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl