Środki dezynfekujące oraz maseczki ochronne jednorazowe 0

W związku z panującą w Polsce i na świecie epidemią koronawirusa poszerzyliśmy naszą ofertę o środki służące ochronie przed Covid-19. 

SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, ważne więc, by często i dokładnie myć ręce. Zaraz po osuszeniu dłoni spryskujemy je płynem przeznaczonym do higienicznej dezynfekcji rąk. Nie każdy środek odkażający będzie odpowiedni do użycia na skórze, ale każdy przeznaczony do rąk powinien sprawdzić się również w dezynfekowaniu powierzchni i przedmiotów (na przykład kluczy, klawiatury komputerowej czy klamek drzwiowych). 

Polecamy preparat do dezynfekcji rąk oraz powierzchni - ciecz gotowa do użycia, o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Preparat przeznaczony do dezynfekcji czystych rąk, powierzchni (pionowych i poziomych) sprzętów (np. lad chłodniczych, pojemników, urządzeń kuchennych, urządzeń sanitarnych) mających i nie mających kontaktu z żywnością w zakładach przemysłu spożywczego; zakładach publicznych, dezynfekcji w gabinetach kosmetycznych i salonach fitness, siłowniach, solariach oraz placówkach służby zdrowia (poza działalnością kliniczną). 

Higieniczna dezynfekcja rąk:

   - na umyte i osuszone lub wytarte jednorazowym ręcznikiem dłonie nanieść 3 ml środka, wcierać przez 30-40 sekund. Pozostawić do wyschnięcia.

Dezynfekcja powierzchni roboczych mających kontakt z żywnością:

   - powierzchnie robocze umyć do czysta właściwym dla niej środkiem. Spłukać czystą wodą. Spryskać płynem do całkowitego zwilżenia powierzchni. Po 15 minutach spłukać pitną wodą.

Dezynfekcja powierzchni roboczych, które nie mają kontaktu z żywnością:

Spryskać płynem czyste dezynfekowane powierzchnie, pozostawić na 15 minut. Następnie przetrzeć ręcznikiem jednorazowym. Preparat wykazuje skuteczne działanie dezynfekujące w temperaturze pokojowej.

 

Antybakteryjny żel do rąk z gliceryną i wyciągiem z aloesu - żel o pojemności 100 ml, w wygodnej tubce, jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy musimy wyjść do pracy bądź do sklepu czy apteki. Tubka nie zajmuje dużo miejsce w torebce, a żel, dzięki zawartej w nim glicerynie oraz ekstraktowi z aloesu, troszczy się o nasze dłonie, które po ciągłej dezynfekcji mogą stać się bardzo przesuszone. 

Antybakteryjny żel do higienicznej dezynfekcji rąk działa bez użycia wody. Około 3 ml żelu należy rozprowadzić na dłoni i wcierać przez co najmniej 30 sekund. 

 

W walce z koronawirusem oraz chronieniu siebie i swoich bliskich przed zarażeniem patogenem na pewno pomóc mogą jednorazowe maseczki ochronne. Maseczki typu 3ply (z trzema zagięciami) wykonane są z włókniny i posiadają elastyczne uchwyty na uszy. Maseczki są zgodne ze wskazaną przez Ministerstwo Zdrowia normą: EN149: 2001+A1: 2009. Maseczki zakładamy w taki sposób, by zakryć usta oraz nos. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl