Zszywacze 0

Jednym z podstawowych urządzeń w każdym biurze jest z pewnością zszywacz. Dzięki niemu udaje się nam zapanować nad bałaganem w wielostronicowych dokumentach. Jak jednak wybrać odpowiedni zszywacz? Powinien być wygodny, ale i wydajny - w zależności od tego, ile dokumentów dziennie zszywamy.

 

Małe zszywacze podręczne: EAGLE 1011A i EAGLE 868

Do tych najmniejszych, podręcznych zszywaczy używamy specjalnych, małych zszywek w rozmiarze 10. Zszywacze te zszywają zwykle do ośmiu, maksymalnie dziesięciu kartek. Są małe i poręczne, jednak nie sprawdzą się w biurze, w którym przewija się większa ilość dokumentów. Nadają się za to świetnie do użytku domowego. 

                                

Najpopularniejsze zszywacze biurowe zszywające do 30 kartek

Te zszywacze występują w biurach najczęściej. Są nieco większe, lecz ciągle bardzo wygodne w obsłudze jedną ręką. Wśród tych zszywaczy mamy zdecydowanie największy wybór jeśli chodzi o markę, design i kolorystykę. 

Do najpopularniejszych modeli wkładamy zszywki w standardowym rozmiarze 24/6 oraz często także 26/6.

 

Zszywacze nożycowe

Zszywacze nożycowe to świetna alternatywa w przypadku zszywania przedmiotów o nieregularnych kształtach. Są wygodne, wytrzymałe, praktyczne i dobrze leżą w dłoni. Zszywacze nożycowe mają szerokie zastosowanie między innymi we florystyce.

Zszywacz nożycowy Leitz na 15 kartek 5545

Zszywacz nożycowy Leitz na 30 kartek 5548

Zszywacz nożycowy Rapid na 50 kartek K1

Zszywacze Flat Clinch

Zszywacze Flat Clinch sprawdzają się świetnie tam gdzie zszywana jest duża ilość dokumentów. Ich zaletą jest zszywanie zszywki na płasko, przez co pliki dokumentów nie "piętrzą" się i w ten sposób zajmują dużo mniej miejsca. Poniższa grafika odzwierciedla zasadę zszywania zszywaczy Flat Clinch. Co prawda nie należą one do zszywaczy najtańszych, niemniej jednak są one wykonane z dobrych jakościowo materiałów i na pewno wytrzymają bardzo długi okres.

Zszywacze B4FC (50k) Novus

Zszywacze 5505 flat clinch (30k) Leitz

W kolejnych wpisach opiszemy rodzaje zszywek, modele oraz ich wymiary. Zachęcamy do komentowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl