Rodzaje markerów 0

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów markerów. Różnicujemy je przede wszystkim ze względu na przeznaczenie (po jakiej powierzchni mają pisać i czy napis ma być trwały) oraz kolorystykę, grubość i rodzaj końcówki.

 

1. Marker permanentny - tusz stosowany w tych markerach jest trwały, ponieważ najczęściej bazuje na alkoholu lub innym rozpuszczalniku. W związku z tym wydziela charakterystyczny zapach. Markery permanentne mają szerokie spektrum końcówek (okrągłe-stożkowe i ścięte o rozmaitych grubościach) oraz kolorów. Świetnie nadają się do pisania po większości powierzchni.

 

2. Marker olejowy (olejny) - posiada tusz na bazie farby olejnej. Charakterystyczne dla tego rodzaju markerów są: ruchomy element umieszczony w środku, który służy do mieszania farby oraz sprężynująca końcówka, regulująca jej dopływ. Markery olejne często występują w metalowej obudowie, mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Służą do pisania między innymi po metalu czy szkle, a także nawet po brudnych czy tłustych powierzchniach. Tusz jest silnie kryjący i występuje w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej (łącznie z kolorami: białym, złotym i srebrnym).

3. Marker kredowy - zawiera bezwonny tusz na bazie płynnej kredy. Stosowany przede wszystkim do pisania po szkle - najczęściej widoczny na sklepowych i kawiarnianych witrynach oraz na tzw. potykaczach". Usuwalny za pomocą wilgotnego materiału.

4. Marker suchościeralny (do białych tablic) - przypomina zwykły marker permanentny (wyróżnia go często biała obudowa). Specyficzny skład tuszu sprawia jednak, że markerami suchościeralnymi wyjątkowo wygodnie pisze się po białych tablicach i tak samo łatwo i wygodnie się je z nich usuwa (na przykład gąbką).

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl