Jeden dziurkacz biurowy, wiele możliwości. Sprawdź, jak bardzo jest praktyczny! 0

Firmowe dokumenty zawsze należy usystematyzować i uporządkować. Zazwyczaj ich miejsce jest w segregatorach — w każdej chwili można je przeglądać lub wyciągnąć. Do umieszczenia w nich kartek pomocne będą różnego rodzaju koszulki lub folie, ale nie tylko. Do uporządkowania dokumentów z powodzeniem posłuży także klasyczny dziurkacz. Utworzy on otwory w kartkach, co umożliwia ich wpięcie w ringi segregatora. Dziurkacz biurowy okazuje się nieocenionym dodatkiem, bez którego trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie w miejscu pracy. Jak jeszcze wykorzystać ten gadżet na co dzień? Sprawdzamy! 

Jak działa klasyczny dziurkacz biurowy?

Osoby, które pracują w biurze, z dziurkaczem znają się bardzo dobrze. Ten pomocny biurowy artykuł jest wykorzystywany do tworzenia niewielkich perforacji w papierze. Dzięki powstałym dziurkom możemy wpiąć dokumenty do segregatora. Jak to działa? Ich rozstaw jest idealnie dostosowany do uniwersalnej odległości ringów w segregatorach.

Dziurkacz dziurkaczowi nierówny 

Na rynku znajdziesz wiele różnych typów biurowych dziurkaczy. Modele różnią się kształtem, kolorem, udogodnieniami konstrukcyjnymi, swoimi możliwościami oraz oczywiście ceną. Jaki dziurkacz biurowy wybrać? Cóż, decyzja jest zależna od Twoich oczekiwań. Przede wszystkim zastanów się, jaką ilość dokumentów przyjdzie Ci wpinać do segregatora. 

Dziurkacz biurowy używany okazjonalnie

W sprzedaży znajdziesz zupełnie podstawowe dziurkacze, które sprawdzą się w niewymagających, a wręcz okazjonalnych czynnościach. Gdy raz w tygodniu musisz wpiąć kilka kserokopii, postaw na klasyczny dziurkacz marki Leitz. Jego cena nie powinna przekroczyć 40-50 zł. Gadżet wykona otwory maksymalnie dla kilkunastu kartek na raz. Ma również wygodny uchwyt i dobrej jakości ostrza. Pojemnik na ścinki nie sprawi problemu przy jego opróżnianiu. 

Sterta dokumentów do wpięcia na co dzień 

Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy na Twoim biurku codziennie zalegają stosy firmowych papierów, które trzeba na bieżąco segregować. W tym przypadku lepiej zainwestować w bardziej wydajny, solidny model dziurkacza. Bez problemu znajdziesz egzemplarze, które mają żeliwne ramię i metalową konstrukcję. Najistotniejsza będzie „moc” sprzętu — im więcej dokumentów zmieści, tym lepiej. Niektóre warianty potrafią perforować nawet 65 kartek! Taki model oferuje marka Leitz. 

Dobrą alternatywą będzie też dziurkacz biurowy X5firmy Rapesco, który dziurkuje na raz 40 kartek. Ma też funkcję blokady docisku i regulowaną prowadnicę papieru. Dziurkacze wysokiej jakości wyróżniają też innowacyjne technologie, np. „Less Effott". Wersja marki Rapesco wymaga 60% mniej wysiłku przy dziurkowaniu niż pozostałe odpowiedniki. 

Patenty na równe wycinanie otworów 

Użytkowanie dziurkacza biurowego to łatwizna. Być może, jednak równe dziurkowanie nie jest wcale takie proste. Zrezygnuj ze strategii „na oko” na rzecz sprawdzonego sposobu! Jak wykonać dziurki w równej odległości na wielu kartkach? Ze stosu weź jedynie pierwszą i złóż ją na pół. Połącz precyzyjnie lewe rogi i delikatnie zagnij na środku po lewej stronie. To niewielkie zagięcie wyznacza środek kartki. Weź wszystkie dokumenty i ułóż je równo z zagiętym egzemplarzem. Teraz wkładaj je do dziurkacza tak, by środek kartki stykał się ze znacznikiem środka zaznaczonego w Twoim sprzęcie. Gotowe! 

Biurowy dziurkacz nie działa — co robić?

Złośliwość przedmiotów martwych nie zna granic, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na czasie. Większość problemów da się jednak rozwiązać od ręki. Niekiedy masz wrażenie, że dziurkacz się zepsuł, natomiast okazuje się, że wystarczy jedynie opróżnić pojemnik na ścinki. Czasem urządzenie może się również zablokować. Blokada dźwigni w tego typu sprzętach jest formą zabezpieczenia przed jego niekontrolowaną pracą. Jak odblokować dziurkacz? W takim wypadku przytrzymaj go prosto i mocno naciśnij. 

Nietypowe zastosowanie dziurkacza biurowego 

Biuro to miejsce, gdzie dziurkacz używany jest zdecydowanie najczęściej. Jednak okazuje się, że ten niewielki gadżet może posłużyć Ci również w innych okolicznościach. Sprawdź jego niecodzienne zastosowanie!

Efektowne dekoracje

Zwykły dziurkacz biurowy pomoże stworzyć ozdobny brzeg na zaproszeniu, kartce urodzinowej czy życzeniach. Wystarczy zrobić kilkanaście dziurek w równej odległości od siebie. Wytnij je tak, by powstała efektowna falbanka. Kartka przestaje być banalna i staje się oryginalna!

Pomocnik w prostych czynnościach

Dziurkaczem zrobisz też otwory w albumie rodzinnym lub przewleczesz wstążki. Często konieczne jest zrobienie otworu w kartoniku, etykiecie czy zdjęciu. Dziurkacz biurowy to doskonałe narzędzie do wykonania estetycznych perforacji.

Atrakcja dla dzieci 

Ten praktyczny artykuł okaże się nieoceniony podczas zajęć dla najmłodszych. Z jego pomocą powstanie konfetti, które udekoruje przyjęcie urodzinowe. Ścinki z przedziurawionych kartek mogą też posłużyć jako elementy wyklejanek, laurek czy innych ozdób.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl