Jak wygląda doposażenie stanowiska pracy? Co można kupić, gdy otrzymasz refundację? 0

Ubiegasz się o refundację na doposażenie stanowiska pracy. Co można kupić, gdy otrzymasz odpowiedź pozytywną? Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i dostaniesz kompensatę, możesz zacząć planować wydatki. Powiatowy Urząd Pracy zwraca koszty, gdy zaopatrzysz stanowisko w dodatkowe urządzenia i akcesoria. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda doposażenie stanowiska pracy. Co można kupić za otrzymane środki? Sprawdzamy!

Doposażenie stanowiska pracy — co można kupić, a czego nabyć nie wolno?

Zanim zaczniesz rozplanowywać wydatki, dobrze zapoznaj się z kilkoma zasadami. Przede wszystkim, musisz zakupić środki trwałe, które okażą się pomocne w rozszerzeniu działalności. Akcesoria te mają też pomóc w zatrudnieniu osoby bezrobotnej. Jest także lista rzeczy, których z tego tytułu nie możesz zakupić. Oto kilka z nich:

- budowa lub remont firmowych pomieszczeń;

- kupno samochodu osobowego lub innego środka transportu;

- pokrycie kosztów ubezpieczenia;

- zakup dodatków typu klimatyzacja, alarm, strona internetowa firmy;

- surowce i materiały niezbędne do produkcji;

- pokrycie wynagrodzeń, premii, zadłużeń czy innych opłat administracyjnych 

Środki trwałe, które możesz zakupić

Na liście, którą możesz wykorzystać do przyszłych zakupów, są między innymi budynki, lokale, urządzenia czy maszyny. Ich okres eksploatacji musi być dłuższy niż 12 miesięcy. Środki trwałe to zakupy powyżej 10000 zł. Poniżej tej sumy znajdują się artykuły pozostałe. Mogą to być np. laptopy biznesowe, drukarki czy kserokopiarki do biura. Przysługuje Ci doposażenie stanowiska pracy — co można kupić dodatkowo? Zainwestuj w sprawdzone oprogramowanie oraz szereg artykułów biurowych, które usprawnią pracę. Możesz też zakupić wartości niematerialne i prawne na okres roku. 

Zainwestuj w doposażenie stanowiska pracy. Co można kupić do biura? 

Oprócz środków trwałych o dużej wartości warto zaopatrzyć swoje miejsce pracy w klasyczne biurowe akcesoria. Dzięki bogatemu zapleczu na danym stanowisku będzie pracowało się po prostu sprawniej i efektywniej. Warto zakupić urządzenia biurowe. W każdej firmie przyda się niszczarka, laminator czy gilotyna. Możesz też nabyć materiały służące archiwizacji dokumentów. Wyposaż placówkę w koperty do wysyłki korespondencji, niezbędne druki czy artykuły piśmiennicze. Z pewnością przyda się również zapas papieru ksero i akcesoriów komputerowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl