Jak usunąć taśmę dwustronną? Sprawdź! 0

Masz problem z usunięciem taśmy dwustronnej? Niektóre z nich są na tyle mocne, że aby się ich pozbyć, musisz znaleźć na to inny sposób, niż zwykłe oderwanie. Jeśli potrzebujesz pomocy, to dobrze się składa. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak najlepiej usunąć taśmę, aby nie został po niej żaden ślad. 

Dlaczego może być trudno pozbyć się dwustronnej taśmy? 

Jeśli użyłeś kiedyś dobrej jakości taśmy dwustronnej, tak jak te, które znajdują się w naszej ofercie, może nie być łatwo ją odkleić. W końcu ma być ona odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, czynniki zewnętrzne, a także wilgoć. Jeśli teraz trudno jest ją zedrzeć, to znaczy, że wybrałeś naprawdę dobrą sztukę. Czasem wynika to też z rodzaju materiału, do którego przyklejasz taśmę. Nie z każdego może zejść bez problemu. Klej, który znajduje się na taśmie, mógł np. wejść w jakąś reakcję z danym tworzywem. Sprawdź więc, w jaki sposób usunąć taśmę dwustronną.

Jak usunąć taśmę dwustronną? Poznaj sprawdzone sposoby

Istnieją dwie sprawdzone metody na skuteczne pozbycie się dwustronnej taśmy z powierzchni. Usuwając ją, musisz być jednak cierpliwy i wytrwały. Poniżej znajdują się nasze podpowiedzi wraz z propozycją użycia odpowiednich środków. 

Usunięcie taśmy dwustronnej poprzez jej podgrzewanie 

Sprawdziliśmy — podgrzewając taśmę dwustronną, znacznie łatwiej ją zdejmiesz. Możesz to zrobić np. za pomocą suszarki. Ustaw urządzenie na najwyższą temperaturę, ale nie przykładaj go zbyt blisko. Nagrzanie taśmy do pożądanej temperatury może trwać nawet kilka minut, jednak powoli zacznie się odklejać. Może się tak stać, że pozostaną jakieś ślady po kleju. Pozbędziesz się ich, przecierając miejsce delikatnie acetonem lub alkoholem. Niemniej uważaj, gdyż tego rodzaju preparaty źle wpływają np. na plastik czy lakierowane powierzchnie.

Papier ścierny sposobem na dwustronną taśmę

Tę metodę możesz wykorzystać wyłącznie wtedy, gdy nie żal Ci powierzchni znajdującej się pod taśmą albo kiedy jest nią drewno. Papier ścierny może ją mocno uszkodzić. Jeśli jednak nie jest podatna na różnego rodzaju zadrapania, śmiało możesz zastosować to rozwiązanie. Najlepiej jest najpierw pozbyć się większej części taśmy, odrywając ją lub odcinając nadmiar nożykiem. Pozostałości wygładzaj papierem do momentu, aż zejdą całkowicie. Rób to powoli, uważnie i bardzo precyzyjnie. 

Czym usunąć klej z taśmy? 

Jeśli na powierzchni pozostanie nadmiar kleju z taśmy dwustronnej, musisz ją przetrzeć. Wykorzystaj w tym celu naftę lub łuszcz, np. oliwę lub olej. Pocieraj miejsce z klejem, aż się go pozbędziesz. Jeśli taśma nie była wodoodporna, możesz także namoczyć je ciepłą wodą i po kilku chwilach zetrzeć szmatką.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl