Jak sprzątać dom? Słów kilka, o sprawie pozornie prostej 1

Zawsze powinieneś działać z pełnym zaangażowaniem, a to, jak dom sprząta niejedna gospodyni domowa, powinno być dla ciebie wzorem. Porządki są jednak tylko zadaniem pozornie trywialnym. Za zwykłym przecieraniem kurzy i układaniem talerzy kryją się odpowiednio dobrana chemia domowa, systematyczność i wiedza, które miejsca w domu wymagają szczególnej opieki. O ile to ostatnie przychodzi z czasem, to dwa pozostałe atrybuty można szybko w sobie wypracować.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Każdy dom to organizm, który jest w nieustannym ruchu. Można powiedzieć, że żyje na swój sposób. Przestawiasz meble, przeglądasz szafki, a jak masz dzieci to życie twojego mieszkania nabiera niesamowitego rozpędu. Najgorszym co możesz zrobić to dopuścić do stanu, w którym sprzątanie w naszych czterech ścianach zaczynać będziesz od przekopywania się przez bałagan. Systematyczność i regularne niewielkie kroki sprawią, że nawet nie zauważysz, że sprzątasz. Wystarczy przetrzeć blat za każdym razem gdy wychodzisz z pokoju, mieć mop pod ręką, by szybko przetrzeć podłogę w kuchni, kilka kropel środka do mycia powierzchni i od razu zrobi się czyściej i świeżej. Jak sprzątać dom, to tylko skutecznie i systematycznie!

Woda i mydło to za mało - w walce z brudem zatrudnij specjalistę!

No i nie mówimy tutaj o profesjonalnej ekipie sprzątającej. Chemia domowa to wielki sprzymierzeniec każdego czyściocha. Wie to każdy kto choć raz próbował walczyć ze starym brudem wewnątrz piekarnika albo zaciekami na kranie. Jak sprzątać dom, to tylko będąc wyposażonym w konkretne środki chemiczne. Dlaczego nie warto używać tańszych zamienników? Te zawierają mniej skuteczne składniki czynne i musisz używać ich w większej ilości, przez co są bardziej toksyczne dla otoczenia. Ponadto wymagają także częstszych zakupów. Niestety chciwy traci dwa razy, bo ani kuchnia nie będzie czysta na błysk, ani preparat nie wystarczy ci na długo. Warto zabezpieczyć się też na przyszłość i kupić większe opakowanie albo paczkę zbiorczą. Jak to mawiają, karmić tego nie trzeba, a na pewno się przyda. Data przydatności chemii domowej to zwykle kilka lat.

Kilka porad na koniec - jak sprzątać dom czyli…

… uważaj na każdy kąt, czasem warto zajrzeć nawet za szafę, której nie ruszałeś z miejsca latami. Zwłaszcza w ostatnim czasie wiele mówi się o inwazji moli czy pluskiew, które przypadkiem zaciągamy do domu z komunikacji miejskiej i sklepów. Najbezpieczniej jest przynajmniej raz na kwartał wyczyścić nawet to, czego oczy nie widzą. Mamy nadzieję, że teraz nie macie już wątpliwości jak prawidłowo sprzątać dom.

Komentarze do wpisu (1)

16 listopada 2020

Wystarczy wziąć się za robotę i samo się sprzątnie :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl