Jak przechowywać dokumenty? Kilka wskazówek, by robić to dobrze i efektywnie 0

Czujesz się zagubiony, tonąc w stosach dokumentów? Nie wiesz skąd bierze się ten cały bałagan? Zdarzyło Ci się być jedną z osób, które kwadrans przed zamknięciem urzędu szukają niesfornego PITa? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, na co zwracać uwagę przy segregowaniu i organizowaniu swoich papierów oraz jak przechowywać dokumenty.

Dokumenty lubią się gubić

Wszyscy to znają - im ważniejszy dokument, tym większe prawdopodobieństwo, że się zgubi. Jak temu zapobiec? Jak przechowywać dokumenty? Po pierwsze określ, z czym masz największy problem. Czy giną Ci papiery potrzebne na co dzień? A może chcesz mieć w końcu pewność, że wszystkie swoje umowy znajdziesz w jednym miejscu? Gdy już to zrobiłeś, przyszedł czas na porządki. Najważniejsza zasada? Mądrze wykorzystuj przestrzeń dookoła siebie. Blaty i szafki są znane z tego, że lubią “połykać” samotne dokumenty. Jednak jest coś, co może pomóc. Solidny segregator uzbrojony w koszulki i przekładki zmieści się na każdej półce, a jednocześnie będzie stał na straży Twoich papierów.

Jak przechowywać dokumenty w zasięgu ręki?

Jedna z najważniejszych rzeczy przy segregowaniu dokumentów, to zadbanie, by były one dostępne “na już”. Jak to zrobić? Kieruj się priorytetami i wyrzucaj te niepotrzebne. Zanim zdecydujesz się na zachowanie kolejnej kartki, zastanów się, czy nie wystarczyłoby jej zeskanować i wrzucić na dysk? Następnie zadaj sobie pytanie - jak ważny jest ten dokument? Czy to papier, bez którego przeżyję przez miesiąc? Czy potrzebuję go co tydzień? Szybko zobaczysz, że dzięki temu ze stosu kartek zrobi się cienki pliczek, który spokojnie zmieści się do zwykłego skoroszytu.

Skąd wiemy, jak przechowywać dokumenty?

Jeśli w trakcie tego artykułu zacząłeś się zastanawiać nad tym, skąd wiemy, jak Ci pomóc, nie przejmuj się. Jesteśmy Office-Land. Jak sama nazwa mówi, przestrzeń biurowa to dla nas drugi dom. Każdego dnia odpowiadamy na pytanie o to, jak przechowywać dokumenty. Prawda jest taka, że można to robić na dziesiątki różnych sposobów, i każdy z nich będzie dobry. Wybierz prostą teczkę, jeśli zależy Ci na trzymaniu kilku konkretnych dokumentów w oddzielnym miejscu. Przepastne segregatory czekają w naszym sklepie na tych, którym zawsze za mało miejsca. W końcu ci najbardziej wymagający - skorzystają z artykułów do bindowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl