Jak naprawić zepsuty zszywacz? 0

Zepsuty zszywacz nie musi oznaczać konieczności kupna nowego. Jeśli nie lubisz wyrzucać rzeczy, możesz spróbować go naprawić. W zależności od tego, czego dotyczy usterka, powinno Ci się udać wykonać to samodzielnie. Przeczytaj poniższy wpis — znajdziesz w nim poradę dotyczącą tego, jak przywrócić sprzęt do życia. 

Jak naprawić zepsuty zszywacz? Zweryfikuj usterkę

Twój zszywacz nie działa tak, jak powinien? W pierwszej kolejności musisz zweryfikować problem, jaki powstał. Być może coś przeskoczyło podczas wymiany zszywek albo jedna z nich się zablokowała. Czasem wystarczy kilka ruchów, aby urządzenie znów było sprawne i działało tak, jak należy.

Problem, który powstał podczas wymiany zszywek 

Czasami podczas otwarcia zszywacza i wymiany zszywek coś może w nim strzelić lub przeskoczyć. Wtedy istnieje zagrożenie, że pękła sprężynka. Jeśli jednak ruchoma część wciąż jest odpowiednio naciągnięta, a sprężynki wyglądają na całe, warto spróbować trochę mocniej zamknąć urządzenie. Przy domykaniu pojawi się opór — to normalne. Jeśli z odpowiednią siłą przyciśniesz górną część, zszywacz się domknie. Wówczas spróbuj, czy uda Ci się zszyć dwie kartki papieru. Wszystko powinno działać tak, jak wcześniej.

Zablokowany zszywacz z powodu zszywki 

Inną usterką, która dość często się zdarza, jest zablokowanie się zszywacza. Dzieje się to zazwyczaj podczas próby zszycia ze sobą kartek — jedna ze zszywek wypada z podajnika i zamiast trafić na papier, blokuje urządzenie. To, co wówczas musisz zrobić, to otworzyć je, a następnie podważyć i wyjąć czymś cienkim i ostrym zszywkę. Sprawdź, czy pozostałe znajdują się na swoim miejscu w podajniku, a także czy są równo ułożone. Jeśli tak, zamknij zszywacz i wykonaj test. 

Niekiedy zdarza się, że kilka zszywek z rzędu niefortunnie wypada. Jeśli tak się stanie, musisz wszystkie pojedynczo wyciągnąć z blokady. Często dochodzi do tego, kiedy cały zestaw, czyli wkład, jest połamany. Dlatego zadbaj o to, aby uzupełnienie zszywacza wkładać delikatnie i w całości.

Co, jeśli zszywacz odmówił posłuszeństwa? 

Może się też tak zdarzyć, że zszywacz jest po prostu stary i zupełnie przestanie działać. Rozpadnie się albo urwie się sprężyna. Powód usterki może być bardziej poważny. Dochodzi do tego rzadko, niemniej bywa i tak. Wówczas zdecyduj się na zakup nowej sztuki. Jest to bardzo tani sprzęt, więc nie wydasz na niego majątku. Solidne zszywacze biurowe w różnych wersjach kolorystycznych znajdziesz w naszej ofercie. Są porządnie wykonane, a ich sprężynki są bardziej elastyczne niż te, które produkowano kiedyś. Awarie takiego urządzenia nie powinny się więc w ogóle przytrafiać.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl